Yeni Nesil Dijital Ajans Tam Olarak Nedir?

Trendleri yaratan platformlardaki değişiklikleri ve kullanıcı hareketlerini yakından takip ederek günün gereklerine uygun çözüm sunan ve firmaları, kullanıcıya ulaşma konusunda başarılı bir noktaya taşıyan ajanslara yeni nesil dijital ajanslar diyebiliriz.
Ajans 2.0
1. Dijital üzerinden şekillenen sektör hızlı ilerlediğinden dolayı çağa ayak uyduran ajansların trendlere hemen ayak uydurarak markalara, müşteriye ulaşma konusunda yaratıcı fikirler sunması beklenir.

2. Yeni Nesil Storytelling

Kullanıcının dikkatini çekmek için saniyeler içerisinde özümseyebileceği ilginç hikaye anlatımları yapmak yeni nesil dijital ajansların temel özelliklerinden bir tanesidir.

3. Veriye Dayalı Yaklaşım

Kullanıcı tarafından toplanan verilerin, spesifik pazarlama yöntemleri için analiz edilerek kullanılması da yeni nesil dijital ajansların temel özelliklerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Burada önemli olan ise analiz edilen verinin güncelliğini koruyor olması gerekliliği.

4. Gelişmiş Yazılımlar

Analiz için kullanılan programların olabildiğince güncel ve yeni teknoloji olması, analizler sonucu çıkarılan anlamların tutarlılığı noktasında önemli bir yere yerleşiyor.

5. Dijital ile Sınırlı Olmayan Projeler

Markanın ve firmaya ait diğer ürünlerin pazarlanması noktasında ortodoks bir yaklaşıma sahip olmamak da yeni nesil dijital ajansların özelliklerinden bir tanesidir. Hedef kitleye uygun pazarlama yönteminin ve mecrasının seçilmesi ve buna yönelik çalışmalar yapılması gerekmektedir.

Yeni Nesil Dijital Ajans Tam Olarak Nedir?
Oyla
Tarih: - 2 ay önce - Fuat

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir