Ücretsiz Web Tasarımı Yapmanızı Sağlayabilecek Çeşitli Araçlar

Web sitesi sahibinin teknik bilgisinin az olduğu ve teknik bilgisinin az olmasını bütçesiyle ikame edemediği durumlarda onların yardımına hazır web sitesi oluşturma araçları devreye girmektedir. Hazır web sitesi oluşturma araçlarını kullanmak genelde daha hızlı, daha kolay ve daha maliyetsiz olmaktadır. Genelde harcanan para domain ve sunucu için harcanan parayla sınırlı kalmaktadır.

Wix

Wix hazır site oluşturma aracı siz üye olduktan sonra web sitenizi oluşturmak için size iki farklı yol sunar. Sunulan bu yolların ikisi de kolay, hızlı ve gayet güvenlidir. Size sunulan ilk yol anket şeklinde sorulan sorulardan sonra bir yapay zeka yardımıyla web sitenizin oluşturulması amacına dayanan ve daha teferruatlı süreçlerden kendini korumak isteyen kullanıcılar içindir. İkinci yolda ise sizi standart wix düzenleyecisi karşılayacaktır. Bu düzenleyici sayesinde, ilk yönteme göre daha çok şeye müdahale ederek sitenizin tasarımının tamamen size ait olmasını sağlayabilirsiniz.

Wix otomatik site oluşturma aracı ücretsiz ve bulut tabanlı olmasına rağmen sunduğu imkanlar ve ortaya koyduğu sonuçlar açısından gayet tatminkardır. Web sitenize eklemek istediğiniz çeşitli uygulamalar için Wix’in uygulama marketinden yararlanmanız da mümkündür.

WordPress

WordPress size kodlama altyapısı sunan gayet esnek bir scripttir. Kafanızdaki fikre göre nereye çekerseniz oraya gitmesi mümkündür. En basit web sitesinden en karmaşığına kadar birçok fikri altyapısı sayesinde kaldırabilir. Tamamen ücretsiz olan bu script açık kaynak kodludur ve sürekli geliştirilmektedir. Script kodlarını sunucunuzda çalıştırarak web sitenizi kolayca oluşturabilirsiniz ancak daha az uğraşmak isteyen kullanıcılar için de wordpress farklı bir seçenek sunuyor. Kendi içerisinde barındırdığı ücretsiz blog servisi sayesinde amaçlarınızı karşılayabilecek bir web sitesi oluşturmayı bütçe ayırmadan mümkün hale getiriyor. WordPress tarafından alt domain olarak sunulan site oluşturucunun tek dezavantajı eklenti ve temaların sınırlılığı olarak göze çarpmaktadır.

CoffeeCup Free HTML Editor

En basit programlama dili olarak görülen HTML dilinin birçok kolaylık sağlayan editörüdür. Kod yazımını kolay hale getirmekle birlikte aynı zamanda oluşturulan kodların ön izlemesini de sunmasıyla ön plana çıkmaktadır. Hazır olarak editörün içerisinde bulunan temaların düzenlenmesine de izin veren editör sayesinde kod yazımı kolay hale gelmektedir.

Joomla

WordPress benzeri açık kaynak kodlu script olan Joomla, wordpress’in sunduğu avantajları kullanıcılarına sunamamaktadır. Hem kendi sitesi üzerinden web sitesi oluşturmak hem de kod altyapısını indirerek bilgisayar üzerinden değişiklikler yaparak site oluşturma seçenekleri mevcuttur. Sonuç olarak wordpress kadar gösterişli ve kullanışlı olmasa da kullanıcıların bir başka alternatifi olarak kendini öne çıkarmayı başarmıştır.

SITE123

Web sitenizi dakikalar içinde oluşturmanıza ve yayımlamanıza olanak sağlayan bu araç sayesinde istediğiniz siteye kavuşabilirsiniz. Ancak aracın ücretsiz sürümünde trafik ve boyut kısıtlamaları mevcuttur. Aracın adından da anlayacağınız üzere temel amaç sitenizi hemen kurmak ve takipçilerinizle buluşmaktır. Basit şablonlar üzerinden karmaşık sitelere kadar birçok seçeneği amacınıza göre oluşturabilmeniz mümkündür. İlerleyen süreçte takipçileriniz artarsa ücretli sürüme geçerek trafik ve boyut sınırlamalarından da kurtulabilirsiniz.

 

Sonuç olarak; Web sitesi oluşturmak için hazır araçlar fazlaca mevcuttur ve amacınıza göre bir tanesini seçmeniz sayesinde profesyonel sitelere eşdeğer şablonlar elde edebilirsiniz. Ayrıca hazır araçların sunduğu ücretsiz kod desteği ve geliştirilebilirlik sayesinde web korsanlarına karşı sürekli olarak güvende olmanız da söz konusudur.

Ücretsiz Web Tasarımı Yapmanızı Sağlayabilecek Çeşitli Araçlar
Oyla
Tarih: - 1 sene önce - Fuat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir