SEO Uzmanı

Seo uzmanı dijital pazarlamanın kilit elemanıdır. Bu işi iyi bilen birine teslim etmek gerekir. Seçtiğiniz firma yada kişi sitenizi spam yada cezaya sokacak herhangi bir işlemden kaçınmalıdır.

SEO Uzmanı

SEO Uzmanı Nedir?

Web sitelerini arama motorlarına uyumlu hale getiren kişilere seo uzmanı denir. Bu şahıs editörlerle, tasarımcılarla ve yazılımcılarla organizasyonu yürütebilmelidir. Lider ve ileri görüşlü olmalıdır.

SEO Uzmanlarının Maaşları Ne Kadar?

Sektörde 0-1 yıllık deneyimli kişiler günümüzde ve ülkemizde 1250 ila 1750 TL arasında almaktadır. 1-3 yıllık deneyimli uzmanlar 1750-3000 TL aralığında çalışmaktadır. 3-5 yıllık uzmanlar ise 3000-4000 TL gibi bir ücret almaktadır. Sektörde 5-10 yıllık deneyimliler ise 4000-9000 TL arası almaktadır. Saatlik çalışma fiyatı 150 TL civarıdır.

Bu mesleği seçen kişiler başarıya ulaşmak için minimum 3 sene tecrübe kazanmalıdır. Doğal yöntemler ile sitelere çalışmalıdır. Başarılı referansları olmalıdır. Sektörü yakından takip etmelidir. Analytics’i iyi kullanabilmelidir. Anahtar kelime araştırması ve rakip analizi yapabilmelidir.

%100 garantili gibi sonuçlar veriyorsa dolandırıcıdır ve uzaklaşmanız gerekir. Backlink paketleri gibi tekniklerden uzak duracak birini seçin. Bu kişi eğitim almış olabileceği gibi, lise mezunu da olabilir. İngilizce bilmesi gerekmektedir. Hiç bir uzman yada danışman Google ile anlaşmalı değildir. En iyi SEO uzmanı İstanbul’da yer alır yada Freelence çalışır gibi bir durum yoktur.

İyi Bir SEO Uzmanının Özellikleri

 • HTML kodlarından anlamalıdır.
 • Web sitesi kurmayı bilmeyen biri SEO yapamaz.
 • Sektörde 5 yıldan uzun deneyimi olmalı.
 • Google’ın onayladığı tekniklerle çalışmalı.
 • Başarı sağlamış referansları olmalıdır.
 • %100 garantili sonuçlar verdiğini iddia ediyorsa uzak durulmalı.
 • Eğitim almış olabileceği gibi, alaylı da olabilir.
 • Backlink Paketleri gibi teknikler kullanacağını söylüyorsa sitenize ceza aldırabilir.
 • Ona sorular sormayı unutmayın. Örn: Pogo Stick nedir, holistik SEO nedir gibi sorular yöneltebilirsiniz.
 • Google Analytics’i çok iyi kullanmalıdır.
 • Anahtar kelime araştırması, içerik önerileri sunabilmelidir.
 • SEO programı kullandığını söylüyorsa arkanıza bakmadan kaçın.

Google SEO Uzmanları Listesi

Bertan UZUN

Merhaba! Ben İstanbul SEO Uzmanı Bertan. Web profesyonelliğine 2006’da Classic ASP siteler yazarak başladım. 2007’den beri SEO ile ilgileniyorum. İlk kurumsal müşterim 2009 yılında Ankara’da bir yazılım firmasıydı. O tarihten beri hayatımı SEO ve dijital pazarlamadan kazanmaktayım. Yeteneklerim: Arama motoru optimizasyonu, YouTube SEO, Google Play Store SEO, App Store SEO, Google AdWords, Dijital Pazarlama, Website Trafik Analizi, Online İtibar Yönetimi, Dijital PR, HTML, WordPress, PPC.

Şuanda müthiş bir yazılım şirketinin SEO tarafını yönetiyorum. Bu nedenle freelance çalışmıyorum. Şirketimizle Kurumsal SEO işlerinizi yaparken mutlu olacağız.

Tanıdığımız diğer uzmanlar: Celil Can, Yiğit Konur, Kaan Gülten, Emre Bartın, Uğur Eskici, İlyas Teker

SEO Uzmanı
Oyla
Tarih: - 2 ay önce - SEOReq

SEO Uzmanı” üzerine bir düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir