İnternetten Haber Kaldırma – Online İtibar Yönetimi

Online İtibar yönetimi ile internetteki içeriklerinizin yönetimini kendi elinize alabilirsiniz. Rakip firmalar yada şahıslar, internette istedikleri gibi yazılar yazabiliyor. Bu yazılar herhangi bir haber sitesinde, sözlük, blog yada forumlar olabilir. İşte bu gibi içerikler prestijinizi zedeleyebilir. Olumsuz içeriklerin dilediğiniz gibi silinmesi maalesef mümkün değil. Bilişim avukatlarının yaptığı tüm işlemler sadece Türkiye’ye özeldir. Google sunucuları Amerika’da olduğu için mahkeme aracılığıyla içeriklerin yayından kaldırılması gibi bir şey yoktur.Ama üzülmeyin, internetten haber kaldırmak için başka çözümler var.

Online İtibar Yönetimi

Peki ne yapacağız dediğinizi duyar gibiyim. Google ve diğer arama motorlarında yer alan bir içerik %90 kopyalanarak bir çok yerde yayınlanacaktır. Botlar ( içerik çeken programlar ) ve el ile bir çok webmaster diğer sitelerden kopya içerik almaktadır.

Bu olay Google tarafında iyi bir hamle değildir. Bu krizi fırsata dönüştürmemizin tek yolu SEO yapmaktır.Sizin belirlediğiniz şekilde yapılacak içerikler ile çeşitli sitelere SEO çalışması yaparak, arama motorlarının yönetimini elinize alabilir, itibarınızı koruyabilirsiniz.

Bizler bu hizmeti sizlere sunarak, hakkınızda yazılacak tüm haberlerin ve içeriklerin bildirimini anında yapmaktayız.Günümüzde artık kimse muhtara değil Google’a soruyor.

Online İtibar Nasıl Yönetilir?

  • Google İşletmemdeki harita yorumlarını düzenli takip etmek tüm işletmeler için yararlıdır.
  • Sosyal medyadaki tüm paylaşımlar TalkWalker gibi uygulamalar yardımıyla takip edilebilir.
  • YouTube gibi video içerik sitelerinde hakkınızda yer alacak tüm videoların ve yorumların takip edilmesi gerekir.
  • Satılmış ulusal medya sitelerindeki kontaklarımızı kullanarak hakkınızda haberler oluşturabiliriz.
  • Rakip firmaların yaptıkları AntiSEO ve Etik olmayan itibar zedeleyici çalışmaların takip edilmesi gerekir.
  • İşten çıkmış eski çalışanların yorumları kontrol edilmelidir ( Sikayetvar, Nasıl1Sirket, Sartlarnasil)
  • Yalan, propaganda ve hakaret içeren tüm blog postları kontrol edilmelidir.

Olumsuz Haberler Nasıl Kaldırılır?

Bu alanda yıllardır kazandığımız deneyimle, bir çok haber sitesi yalan haber yaptığı gözlemlenmiştir. Satılmış medyanın hakkınızda hazırlayacağı sahte içeriklere karşılık bizler de gerçek haberler oluşturarak bu yalan haberlerin önüne geçmesini sağlıyoruz.

Bir nevi pisliği paspasın altına yitme gibi düşünebilirsiniz.

Olumsuz Haberler Nasıl Engellenir?

Eğer bizle çalışmak istemezseniz sizin de yapabileceğiniz şeyler var. Öncelikle sizle problem yaşamış tüm kızgın müşterilerinizin gönlünü alın. Tehditlere kulak asmayın ve interneti göz ardı etmeyin.

Arama motorlarında hakkınızda yer alan içerikleri sürekli monitör edin. Sosyal medya ve SEO yönetiminizi amatörlere asla vermeyin.

İnternetten İçerik Nasıl Kaldırılır?

Yukarda bahsettiğimiz teknikler harici ilerleyebileceğiniz yollar da var. Hukuki şekilde davalar açarak Türkiye’den erişimin engellenmesini sağlayabilirsiniz. Ama bu çözüm kalıcı değil, geçici olacaktır. Çünkü Google, Yandex, Bing gibi tüm arama motorlarının sunucuları Yurtdışında yer aldığı için içerikler görülmeye devam edecektir. İhbarweb adresinden bildirimde bulunabilirsiniz.

Kişilerle veya kuruluşlarla birebir iletişime geçerek kaldırmalarını rica edebilirsiniz.

Google’dan Bilgi ve Site Kaldırma

Banka hesap numaralarınız, çıplak fotoğraflarınız, imzalarınız, banka hesap numaralarınız, kredi kartı numaraları, tıbbi kayıtlar gibi kişisel ve hassas bilgiler için https://support.google.com/websearch/troubleshooter/3111061?hl=tr adresiyle  Google’dan destek alabilirsiniz. Bunun dışındaki konular için destek vermediklerini unutmayın

Neler Yapıyoruz?

Sadece online itibar alanında 7 yıllık deneyimimiz ile %90 olumlu sonuç alarak çalışıyoruz. Bir çok haber, blog, sözlük, Twitter, YouTube gibi sitelerde pozitif reklamınızı yapıyoruz ve bu şekilde hedef kitlenizin yalan bilgilere erişmesini engelliyoruz.

Kimlerle Çalışmıyoruz?

Dolandırıcı, sahte ilaç ve her şekilde insan haklarına aykırı işler yapanlara asla destek vermiyoruz. Siyasi propaganda yapmıyoruz ama düşüncelerinizden dolayı da sizi yargılamıyoruz.

Referanslarımız

Şimdiye kadar çalıştığımız bir çok otel, iş adamı ve ünlü bulunmaktadır. Bunları öğrenmek için iletişime geçebilirsiniz.

Telefon : 0 850 302 08 99
Adres: Yeşilce Mahallesi Doğa Sokak Kökten Plaza Kat:3 Seyrantepe Kağıthane – İstanbul

İnternetten Haber Kaldırma – Online İtibar Yönetimi
Oyla
Tarih: - 3 hafta önce - SEOReq
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir