Mobil Uygulama Seo Teknikleri

Günümüzde geçtiğimiz yıl mobil kullanımı %50 üstüne çıktı. Artık dijital medyada yer alan içerikler mobilde görünmek zorunda. Tabii işin bide ASO – Apple Store Optimizasyonu – GPSO Google Play Store Optimizasyonu boyutu var. Uygulamanızı ne kadar iyi yaparsanız yapın eğer üst sıralarda yer almıyorsa organik indirilme sağlamayacaktır. Bu makalemizde Mobil Uygulama SEO’su hakkında bildiklerimizi paylaşıyoruz.

Mobil SEO

Uygulama İsmi Seçimi
Uygulama adınız verdiğiniz hizmeti yansıtıyor mu? Kullanıcılar aradıkları uygulamayı net şekilde bulabilmeli. Eğer bir örümcek oyunu tasarlardıysanız uygulama adınızda Örümcek kelimesinin geçmesinin faydası büyük.

Yayıncı Adı
Asıl marka yapmanız gereken isim budur. Sektörü genel olarak hedefleyeceğiniz bir isim kullanın.

Uygulama Açıklaması
Uygulama açıklamanızda kısa ve öz şekilde uygulamanızı tanıtın. Anahtar kelimelerinizi kullanmayı unutmayın. Kullanıcılara uygulamanızı buradan tanıtacaksınız. Eğer metninizde kullanıcının hoşuna gitmeyen bir şey varsa uygulamanızı indirmekten vazgeçecektir.

Uygulama Ekran Resimleri
Uygulamanızın içindeyken çektiğiniz ekran görüntüleri, uygulamanızı yüklemeye teşvik eder. Bu en önemli noktalardan biridir. Dikkat çekici imajları paylaşabildiğiniz kadar paylaşın.

Tanıtım Videosu
Uygulamanızın kullanışlı yapısını göstereceğiniz bir video tanıtımı ile kullanıcınıza saniyeler içinde uygulamanızın tanıtımını yapabilirsiniz. Ayrıca şu nasıl oluyor? Bu nasıl oluyor gibi destek taleplerini de topluca cevaplamış olursunuz.

Puanlama Sistemi
Uygulamanıza yapılan özellikle negatif puanları değerlendirmeye alın. Kullanıcı memnuniyetini ölçebileceğiniz en iyi alanlardan biri puanlamadır. Eksi puan veren kullanıcıları anlamaya ve onları tatmin etmeye çalışın.

Logo Kullanımı
Logonuzu gören kullanıcı ilgi duymalı ve gönlünde taht kurmalı. Burada görsellik çok önemli. Uygulama logosu ve faviconu sizin marka kimliğinizi yansıtacak. Emin olun bunun bile SEO etkisi büyük.

ASO Araçları
Mobil uygulama optimizasyonu sürecinde yararlanabileceğiniz araçlar: APPcase, Sensor Tower, Flurry, APPtamin.

Mobil Uygulama Seo Teknikleri
5 (100%) 1 oy
Tarih: - 2 sene önce - SEOReq

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir