İnternetten Para Kazanmak

İnternet Meslekleri

Ek gelir yada düzenli gelir yapabilmek için internet gerçekten güzel bir mecra. Ama 2 tık atarım, oturduğum yerden, evden para kazanırım düşüncesi bu bağlamda çok yanlış. Beleş ekmek üretilmediği gibi, Mark Zuckerberg gibi kısa vadede hak etmediği kazançları sağlayan insanlar da sizlere örnek olmasın. Bu sebeple ciddi manada emek verirseniz ancak sonucunu öyle alabilirsiniz.

Şimdi sizlere internet mesleklerini ve gelir kaynaklarını sıralıyoruz.

  Yazılımcılık

Yazılımcılık

Bir internet sitesinin nasıl yapıldığını hiç merak ettiniz mi? Web siteler ve programlar yazılım dilleri ile yapılır. Bir site yapabilmek için bu dilleri araştırın ve en beğendiğinizi çalışmaya başlayın. HTML, Java Script, HTML5, CSS, .NET, C#, C++, JAVA, PHP, ASP.

  Tasarımcılık

Tasarımcılık

Tüm mobil uygulamalar, web siteleri ve bazı programlar tasarımcılara ihtiyaç duyar. Tasarım için öğrenebileceğiniz bazı programlar: Adobe Illustrator, Adobe Photoshop.

  İçerik Yazarlığı

Makale ve İçerik Yazarak Para Kazanmak

Bir çok içerik sitesi makale yazarlarına ihtiyaç duyar. Bu makaleler sayesinde internetten düzenli bir gelir elde edebileceksiniz. 100 kelimelik içerik fiyatları 1.25 TL’den başlayıp 30 TL’ye kadar çıkabiliyor.

  Çeviri Yapın

Çeviri Yaparak Gelir Elde Edin!

Yabancı diliniz varsa bu bilginizi de gelir elde etme amaçlı kullanabilirsiniz. 100 kelimelik bir içeriği minimum 3 TL’ye çevirebilirsiniz.

  E-Ticaret Yapın

Ürün Satarak Ek Gelir

Gittigidiyor, Sahibinden gibi siteleri kullanarak firmanız olmasa dahi kazanç elde edebilirsiniz. Özellikle Drop Shipping ile Çin’den getireceğiniz ürünleri rahatlıkla satabilirsiniz. Çin’in dev toptan siteleri: AliBaba, DHGate.

  Domain Alış Satışı

Alan Adı Al Sat

Alan adları günümüzde çok değerli. Özellikle .COM akımı 90lardan beri bir çok insana müthiş gelir kaynakları yaratıyor. En son ben de bir alan adı alışverişi için aracı oldum ( Karsız ) müşteriyi elde edebilmek için herhangi bir kar marjı gütmedim ve 20 bin dolara Türkçe bir domain aldık.

  YouTube’dan Para Kazanma

YouTube'da Para Kazanma

Google Adsense ile YouTube kanalınızdan para kazanabilirsiniz. Tıklama başı ödeme yapan bu sistem ile bir çok kişi ekmek yiyor. Ama öncelikle iyi izlenme ve abone sayıları elde etmeniz gerekmektedir. Bunlar olduktan sonra bu işten de para kazanmak çok kolay.

  Sosyal Medya Uzmanlığı

Sosyal Medya Uzmanlığı

Ülkemizde bu meslek türü biraz farklı anlaşılsa da, 1 milyon abone sayılarına erişen sosyal medya hesapları 24 saatlik gönderiler için minimum 10 bin TL gibi rakamlar alıyor.

  Eğitim Verin

Öğretin

Uzmanlığınızdan eminseniz Udemy, UzmanKirala gibi sitelerden gelir elde edebilirsiniz. Bu sitelerde çalışmak aynı zamanda online itibarınızı da arttırır.

  Stok Fotoğraf Satın

Fotoğraf Satarak Para Kazanma

Shutterstock’tan para kazanmak da bu meslekler arasında. Özellikle son dönemde bu işten iyi gelirler elde edebilenler var. Tasarımcıların ihtiyaç duyduğu her türlü stok fotoğrafı satabilirsiniz.

  Link Kısaltma ve Upload Yapma

URL Kısalt

Neredeyse tüm link kısaltma ve upload yapma siteleri indirme, tıklanma, görüntüleme başına para öderler. Bu siteleri kullanarak yükleyeceğiniz dosyalar ve kısaltacağınız URL’ler ile iyi gelirler elde edebilirsiniz. SEOReq olarak önerimiz ikisini birden yapmanızdır.

  Anket Doldurarak Para Kazanın

Anket Doldurarak Para Kazanmak

Anket sitelerini kullanarak markaların ürünlerini oylayabilir, markalardan gelir elde edebilirsiniz. Bazı siteler: Toluna, GFK, Myiyo, Global Test Market.

  Web Hosting Satın

Host Satmak

Web siteleri barınmak için sunucuya ihtiyaç duyarlar. Bu sunuculara genel olarak hosting adı verilir. Siz de bir sunucu kiralayarak, binlerce site barındırabilir ve site sahiplerinden para kazanabilirsiniz.

  Bitcoin Al – Sat

Bitcoin'den Para Kazanma

Özellikle son dönemde müthiş karlar getiren bu iş ile sizler de güzel paralar kazanabilirsiniz. Bitcoin nedir diye araştırarak bu işe başlayın ve diğer alt coinler hakkında da bilgi sahibi olun. Özellikle BlockChain mantığını iyi anlamanız gerekiyor.

  Yandex Toloka

Yandex Toloka
Yandex arama sonuçlarını düzenleyerek para kazanabilirsiniz. Toloka çeşitli offline görevler veriyor. Tamamladığınız görevlerden de para ödüyor.

İnternetten Para Kazanmak
5 (100%) 1 oy
Tarih: - 1 sene önce - SEOReq

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir