Instagram Reklam Verme

Günümüzün tüketim alışkanlıkları görsel tüketiminin daha kolay olduğunu göstermektedir. Mobil cihazların kullanımının hızla artmasıyla birlikte sosyal mecraların kullanımı da büyük ölçüde artmış ve reklam verenlerin ilgisini çekmiştir. Instagram’de sosyal mecralar arasında görselliğe önem veren, beş yüz milyon kullanıcısıyla göz dolduran bir platformdur. Reklam yaparken metin yerine görsel tercihi, kullanıcının ilgisini çekmek konusunda daha başarılı olmasından kaynaklı, tamamen görselliğe dayanan bir platformda reklam yapmak hedeflenen kitleye ulaşma konusunda en başarılı yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Instagram Reklam

İnstagram’e Neden Reklam Vermelisiniz?

  • Mobil cihaz kullanımıyla birlikte kullanımı hızla artan bir platformdur
  • Dünya genelindeki kullanıcı sayısı beş yüz milyon civarındadır
  • Kullanıcılar ortalama olarak yirmi dakikasını site üzerinde gezinerek geçirmektedirler
  • Site üzerinde paylaşılan içerikler 4.2 milyar beğeniyi günlük olarak almaktadırlar
  • Facebook’la entegre olmasından kaynaklı bu mecrada yapacağınız reklamın hedef kitlesi daha geniş olacaktır

İnstagram’e Reklam Vermenin Yararları

  • Düşük bütçelerle hedef kitlenizi kapsayan kolayca yapabilirsiniz
  • Hedef kitlenizle etkileşim içerisinde olmak kolaylaşır
  • Görselliğin ön planda olmasından kaynaklı olmasıyla izlenme kolayca tüketilir
  • Hedef kitlenizde reklam körlüğü oluşmaz
  • Gelişmiş filtreler ve hedefleme seçenekleri sayesinde kitleyi kolayca belirleyebilirsiniz. İlgi alanlarına, yaşlarına, cinsiyetlerine, bölgelerine ve daha birçok değişkene göre oluşturabileceğiniz filtreler sayesinde alakasız insanlar tarafından görüntülenmesinin önüne rahatlıkla geçerek, hedef kitlenizden maksimum faydayı sağlamayı kolaylaştırabilirsiniz.

İnstagram’in Sunduğu Reklam Modelleri

Twitter Görsel Reklam

Kare veya yatay formatta belirleyeceğiniz filtreler sayesinde hedef kitlenize kolayca ulaşabilirsiniz. Fotoğrafın altına reklamınızla alakalı metin girebilirsiniz. Fotoğrafınızın üzerine ürününüze yönlendirici çeşitli ibareler ekleyebilirsiniz. Ayrıca uygulama reklamlarının doğrudan tek butonla indirilmesini de sağlayabilirsiniz.

Twitter Video Reklamları

Kare ya da yatay formatta belirlediğiniz videonun kullanıcıların haber akışlarında görüntülenmesi sayesinde reklamınızı kolayca yapabilirsiniz. Oluşturacağınız videolar otuz saniyeyi geçemez. Fotoğraf reklamlarındaki avantajların tamamından bu reklam türünde de kolayca yararlanabilirsiniz.

Twitter Carousel Reklamları

İnstagram’e son zamanlarda eklenmiş bir özellikten yola çıkılarak geliştirilen bu reklam modelinde birbirleriyle kompozisyon oluşturan dört adet görseli reklamlı olarak hedef kitlenize sunabilirsiniz. Kompozisyon oluşturması kullanıcılar nezdinde ilgi çekici olacağından bütçenizin tüketilmesi daha kolay olacaktır.

Instagram Reklam Verme
5 (100%) 1 oy
Tarih: - 10 ay önce - Fuat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir