Hosting Nedir?

Hosting Kısaca Nedir?
Bir web sitesi sürekli açık kalan bir bilgisayarda barınmak zorundadır. Bu bilgisayara sunucu , bilgisayar içinde sitelere ayrılan alana ise hosting denir. Bunu arsa gibi düşünebilirsiniz.

Hosting Nedir?

Domain Nedir?
Kısaca web sitemizin ismi olarak adlandırabiliriz. .COM, .NET, .ORG birer domain yani alan adıdır.

SEO Hosting Nedir?
SEO hosting’deki IP’ler Class C IP olarak tanıtılmaktadır. Class C IP’nin yapısı sunucu üzerindeki bütün sitelerin IP’lerini C sınıfı ip adresi nitelendirerek her hostu ayrı bir IP ile nitelendirmektedir. Seo Hosting’de A, B, C, D, E olmak üzere toplamda 5 sınır IP sistemi mevcuttur. Bunların arasında A sınıfı IP’leme sistemi en kaliteli sistemdir. B sınıfı IP ise zor bulunan bir IP çeşididir ve bulunsa bile oldukça pahalı fiyatı vardır.
Herkes tarafından kabul edilen bir gerçektir ki günümüzde google, yahoo, bing, yandex, ecosia gibi arama motorları web sitelerinin en büyük trafik kaynağı olarak belirtebiliriz. Peki nedir bu seo hosting? Günümüzde host firmaları site sahiplerine genelde shared hosting yani paylaşımlı hosting satmaktadır. Bu da; bir sunucu üzerinde birden fazla sitenin barınması anlamına geliyor. Tabi bu nedenden dolayı diğer sitelerdeki ip spamleri, saldırılar vb. olaylar sizin sitenizin seo çalışmalarını olumsuz yönde etkilenebilmesi (Kanıtlanmış Değil) gibi sebeplerden dolayı bazı seo uzmanlarını ve web sitesi sahipleri seo hostinge yöneliyor.

Hosting Ne İşe Yarar?
Veri merkezlerinde görev yapan sunucularda web sitesi, mobil uygulama gibi internete bağlı her türlü yazılımın barınmasını sağlar. Çağımızda en önemli kaynak sağlayıcılardan birisidir.

Hosting Nasıl Alınır?
Kendi sunucusunu paylaşarak size hosting satacak herhangi bir firmadan alınabilir. Bu firmalardan alınan hostingler paylaşımlı olacaktır. Yani tek sunucu içinde binlerce web sitesi barınacaktır.

Örnek Hosting Firmaları: Godaddy, Sadecehosting, Turhost, Güzel Hosting, İsimtescil, Doruknet.

Dns Hosting Nedir?
Birden fazla ip ve sunucuya sahip sitelerin ön yüzüne Dns Hosting konulur ve paylaşımlar bu hosting aracılığıyla yapılır.

E-mail Hosting Nedir?
E-posta barındırma amacıyla açılmış hostinglere denir. Bu hostinlerde web sitesi barınmaz, sadece mail sunucusudur.

Bireysel Hosting Nedir?
Küçük yani tek kişi tarafından yönetilen web siteleri için oluşturulmuş hosting paketleridir.

Reseller Hosting Nedir?
Bayi hosting olarak düşünebilir, reseller sürüm paketiniz varsa sizde başkalarına hosting verebilirsiniz.

Radyo Hosting Nedir?
İnternetten radyo yayını yapma amacıyla açılmış sunuculardır.

WordPress Hosting Nedir?
Tek tıkla WordPress kurulumu imkanı tanır.

SSD Hosting Nedir?
Sunucularında SSD yani daha hızlı hard disk kullanan hostinglerdir. Klasik hard disk yani SATA’dan çok daha hızlı açılır.

Hosting Fiyatları Ne Kadar?
Her firmada fiyatlar değiştiği gibi, özelliklerine göre fiyat farkı yer alır. Bize sorarsanız 10 GB alan için uygun fiyat yıllık 10 Dolar olmalıdır.

Limitsiz Hosting Nedir?
Limitsiz hosting olmaz, bu bir pazarlama tekniğidir. Sunucu sahiplerinin sahip olduğu alan miktarı ne kadarsa örnek 1 TB ise, bu alan içinde dilediğiniz kadar kullanım imkanı tanır.

Ücretsiz Hosting Nasıl Alınır?
Hosting firmaları kendi reklamlarını yapmak amacıyla sponsor hosting vermektedir.
https://my.lnwservers.com.tr/cart.php?a=add&pid=95 adresi için kupon kodu: sponsor01
https://www.poyrazhosting.com.tr/cart.php?a=add&pid=46 adresinde 1 gb alan 10 gb trafik veriliyor.

Hosting Nedir?
Oyla
Tarih: - 4 ay önce - SEOReq

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir