Açılış Sayfası (Landing Page) Optimizasyonu

0

Açılış Sayfası

Açılış Sayfası Nedir?

Web sitelerine reklamlar veya yönlendirmeler vasıtasıyla gelen ziyaretçilerin gördüğü sayfadır. Landing Page olarak da adlandırılabilir. Ziyaretçilerin gördüğü ilk sayfa olup, satışa dönebileceği için iyi optimize edilmelidir. Okumaya devam et

Google AdWords mü SEO mu ?

0

AdWords mü SEO mu?
SEO ve AdWords arasında kıyaslama yapmak pek mümkün görünmüyor. SEM yani arama motoru pazarlamacılığının en önemli iki alanıdır. İki tarafın da aynı hızla yükselmesi ve optimize edilmesi gerek. Zorluk anlamında sıralarsak SEO daha zor bir işlemdir. AdWords’de 15 dakikada reklamlar yayınlanabilir. Ama iç optimizasyonu iyi olmayan bir site Google AdWords’de kalite puanlarına takılacaktır. SEO yaparak Google AdWords’de sitenizi kolayca yayınlayabilir ve hedef kitlenize çeşitli spesifik özellikler tanımlayabilerek ulaşabilirsiniz. Saat, gün, yer, dil, yaş, cinsiyet gibi özelleştirmeler vardır. SEO’nun maliyeti ile Adwords’ün maliyetini kıyaslayacak olursak SEO’nun maliyeti daha düşüktür.
Okumaya devam et

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal SEO Danışmanı SemReqSon dönemlerde SEO’nun yüksek müşteri dönüşüm oranı, şirketlerin dikkatini çekmektedir. Arama motorlarına uyumlu web siteleri, organik sonuçlarda yukarılarda çıkar. SEO danışmanlığı ülkemizde ve dünyada değerli bir iştir. Seo danışmanının asıl amacı User Growth yani Kullanıcı sayısıdır. Sitenizdeki ziyaretçi sayılarını, ziyaret sürelerini ve dönüşümleri arttırmayı hedefler. Kurumsal SEO ajanslar listesini de inceleyebilirsiniz.

En iyi dijital pazarlama stratejilerinden olan SEO her geçen gün önemini arttırmaktadır. Web sitelerinin düzenli olarak backlinkleri kontrol edilmeli, optimizasyon süreçleri yönetilmeli ve algoritma takibi yapılmalıdır.

SEO çalışmalarında ilk sıra garantisi verenlere itimat etmeyiniz. Bu iş kısa vadede bir yatırım için uygun değildir. Bu sebeple Kurumsal SEO Danışmanları ile çalışmanızı öneririz. SemReq olarak geniş SEO Uzmanı kadrosuyla sizlere hizmet veriyoruz. Okumaya devam et

Google AdWords Temel Düzey Sertifika Eğitimi Notları

0

Google Adwords Temelleri

Adwords temel düzey eğitiminde online reklamın avantajları, nasıl kullanıldığı, ölçme, raporlama da dahil olmak üzere temel ve orta öncesi bilgiler verilir.Eğer sınava girmek isterseniz 120 dakika içinde %80 geçer not ile sertifika sahibi olabilirsiniz. Sınavın eskiden 50 dolar ücreti vardı ama şimdi ücretsiz. Sadece başarısızlıkla sonuçlanırsa 1 hafta sonra tekrar girebilirsiniz.
Sınavlar online olarak yapılır ve Google Partner’e kayıt olmanız gerekmektedir.Orada sınav giriş linki ve sertifikalarım bölümü mevcut.
Adwords Reklamın Avantajları: Reklamlarınızın direk müşteri aday adaylarına gösterilmesini sağlar. İlgilenmeyen kişileri filtreleyerek ilgisiz reklamlara ücret ödememenizi sağlar. Bu reklamlar masaüstü, tablet, dizüstü ve akıllı telefonlarda gösterilir.
Reklam Hedefleme Nasıl Yapılır?
Temelde anahtar kelimeler aracılığıyla yapılmaya başlar. Müşteriler bu terimleri aradığında ilgili web sitelerini ziyaret ettiğinde reklamlarınız bu kelimeler ile gösterilir.
Örnek vermek gerekirse spor, sporcu besinleri, sporcu gıdaları gibi kelimeler ile hem arama ağında hemde alakalı sitelerde gösterim sağlayabiliriz. Yaş, konum ve dil seçimi yapılıp müşterilerin yaşı, konumu ve dili seçilebilir. Belirli cihazlar, gün ve saat sıklıkları da seçilebilmektedir. Adwords müşteri merkezi ve Google Play’deki Adwords uygulaması ile reklamlarınızı oluşturabilir ve kontrol edebilirsiniz.
Hangisinin dönüşümü daha iyiyse ona göre reklamlar çıkmak daha mantıklı olur. Evet birden fazla reklamlarımız olmalı ve onları analiz yapmalıyız ki en çok satış hacmi nereden geliyorsa ona yönelmeliyiz. Okumaya devam et

Google Tam Spam Cezasından Nasıl Çıkılır?

1

Tam Spam Cezası

Google etik olmayan teknikler kullanan kısaca Black Hat SEO yapan siteler için ciddi manada ceza verir. Tam Spam cezası ile siteniz Google’dan silinir yani Sandbox durumuna düşer. Bunun kontrolünü Search Console tarafında Manuel işlemler bölümünden yapabilirsiniz. Bu ceza el ile verilmektedir. Yani bir bot kontrolünden sonra oluşmaz. En ağır Google yaptırımlarından biri olan bu cezadan kurtulmak için aşağıdaki verileri kullanabilir yada bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Google’ın Siteler İçin Yasakladığı Kurallar

  • Başka web sitelerinden bot ile toplanan içerikler.
  • Herhangi bir yarar sağlamayan sayfalar.
  • Sadece arama motoru düşünülerek oluşturulan içerikler.
  • Yenilenen yada sürekli tekrar eden anahtar kelimeler.
  • Aşırı şekilde yönlendirme yapmak.

Okumaya devam et

Google Sandbox Nedir?

0

Google Sandbox Neden Olur?

Sandbox: Google tarafından doğruluk payı onaylanmıştır. Web sitelerinizin ne kadar fazla sosyal mecrada yer edinmesi demek Google cezalarının en üst seviyesidir. Çeşitli Black Hat ( Kara Şapka ) yöntemlerini, spam içerikleri, aşırı backlink alımını yapan sitelerde görülür. Tabiri caizse siteniz arama motorundan kuş olur gider. Arama sonuçlarındaki indexleriniz silinir. Tüm sonuçlarda gerileme yaşanır. Siteniz ilk 500 sonuç içinde görülmez. Dikkat edilmesi gereken nokta: Her filtre ve sıralama kaybı Sandbox değildir.

Sandbox’tan Nasıl  Çıkabilirim?

Genellikle sitelerin SEO kurallarına uymaması sebebinden bu filtreye girersiniz. Aşağıdaki maddeleri kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu cezadan kesin kurtulmanın yolu sebep olan hatayı düzeltmektir.

 • Site haritalarında sizin eklemediğiniz sayfalar var mı?
 • Anahtar kelime yoğunluğu fazla mı?
 • Kopya içerikler yayınlanıyor mu?
 • Alakasız sitelerden, parayla link satın alımı yapıldı mı?
 • Aşırı etiket kullanımı yapıldı mı?
 • Gizli linkler kullanılıyor mı?
 • Gizli metinler var mı?
 • Ziyaretçiler sitede aradığını bulabiliyor mu?

Ayrıca tüm seo kurallarını kontrol etmek gerekir. Bu işlemden sonra Google yeniden değerlendirme isteği gönderin.

Google AdWords’ün Avantajları

0

Google Adwords
İnternet reklamcılığında yapacağınız yatırımların en iyilerinden biridir. Google AdWords ile reklamlarınızı; ürünlerinizle ilgilenen kişilere gösterebilirsiniz. Google tarafından doğruluk payı onaylanmıştır. Web sitelerinizin ne kadar fazla sosyal mecrada yer edinmesi demek Google reklamlarının temeli anahtar kelimelerinden oluşur. Arama sonuçlarında yada hedefinize uyan sitelerde reklam gösterebilirsiniz. İlgilenmeyen kişilere de dilediğiniz filtreleri uygulayabilirsiniz. Potansiyel müşterilerinizi tüm mobil cihazlarda ve tüm masaüstü cihazlarda gösterebilirsiniz. Bu reklamcılık modeli doğru kişilere, doğru zamanda göstermeyi hedefler. Google AdWords fiyatları diye bir tabir yoktur. Çünkü bu reklam çeşidinde fiyatı siz belirlersiniz. İsterseniz günlük 10 TL, isterseniz 100.000 TL. Okumaya devam et

Google Analytics Nasıl Kullanılır ve Kurulur?

0

Google Analytics Eğitimi

Google Analytics ürünü, web sitelerinizin içerik analizini yapmak ve başarı oranını ölçmek tercih edebileceğiniz en iyi çözümdür. Her ne kadar bu konuda farklı araçlar olsa da Google’ın Analytics ürünü aralarındaki en başarılı ücretsiz hizmettir.
Analytics sayesinde web sitenizin trafiğini detaylı şekilde izleyebilirsiniz. Kullanımı tamamen ücretsizdir. Diğer Google ürünleri ile kolayca bağlantı kurabilirsiniz. Kullanmaya yeni başlıyorsanız biraz karışık gelebilir. Google Analytics’in nasıl kullanıldığına başlayalım. Bu eğitim dökümanı sayesinde başlangıç aşamasını öğrenmek için aşağıdaki 7 maddeyi takip edin.

 1. Google Analytics’e Kayıt ve Kurulum

İki adımda çok kolay bir şekilde kayıt olma olanağına sahiptir. İlk adım, analizini izlemek istediğiniz web sitesinin bilgilerini Analytics’de istenilen alanlara doldurun.  Daha sonra JavaScript olarak verilen izleme kodunu kopyalayın. İzlemek istediğiniz sayfanın “head” bölümüne kodu yapıştırın.
Okumaya devam et