Google AdWords Fiyatları

AdWords
Google AdWords ücretleri her anahtar kelime ve web sitesi için farklıdır. Reklam vermek istediğiniz gün, saat, bölge, cinsiyet gibi filtrelemelerle de fiyatlar değişmektedir. Fiyatları düşürmek için yapılan bazı teknikler vardır. Örneğin sitenizin kalite puanları, reklam maliyetlerinizi etkileyecektir. Kalite puanları Sitenizin hızlı açılması, kullanıcının aradığını bulabilmesi gibi bir çok farklı algoritma ile belirlenir.

Web sitenizin Google uyumluluğu burada çok önemlidir. Genelde reklamların gösterimi için ücret ödenmeden Tıklama Başı Fiyatlandırma modeli tercih edilir. Bu sistemde reklamlar tıklandıkça para ödenir. Günlük bütçe ile ilerlenir.

Türkiye’de tıklama başı fiyatlar 7 kuruş ile 4 TL arası değişmektedir (Otelcilik, Uçak Bileti, Dijital Ürünler ve bazı sektörlerde daha pahalı olabiliyor)

Dijital Pazarlama kanalları arasında hayati öneme sahip Google AdWords çalışmaları sektörel elverişlilik ve hedef kitlenin profili itibari ile web siteleri için hayati öneme sahiptir. Tıklama başı maaliyetlerin stratejik bir şekilde optimize edilerek oluşturulacak kampanyalara ve reklamlara uygulanması ile birlikte AdWords kanalından satış dönüşümlerine hayati dokunuşlar yapılmaktadır.

Web siteniz için aşağıdaki reklam modelleri uygulanacak olup bu kampanyalar  ve reklam grupları için stratejik tıklama başı maliyet optimizasyonu, Landing Page Optimizasyonu, Stratejik Anahtar Kelime Gruplama ve Planlama, Dönüşüm Oranı Optimizasyonu çalışmaları uygulanacaktır.

 1. Search Reklam Kampanyaları
 • Sitenize ait her kategori, ürün için reklam grupları oluşturularak bu reklam gruplarında belirlenen anahtar kelime grupları ile Metin reklamlarından gelen trafiği arttırmak.
 • Hedef kitlenin niyetini analiz ederek mevctu data ile cezbedici reklamlar oluşturmak, CTR’ı arttırmak.
 • CTR’ı yüksek metin reklamları ile satışları ve ROI’i arttırmak.
 1. Display Network Kampanyaları:
 • Hedef kitlenin ihtiyaçlarına cevap verecek ve marka bilinirliğini arttıracak Display reklamlar kampanyaları oluşturmak.
 • Dönüşümleri optimize ederek, tıklama başı maaliyetleri en uygun ve ilgili yerleşime göre ayarlamak.
 1. Remarketing Reklam Kampanyaları
 • Sitenizi ziyaret etmiş hedef kitlenin sadakatini arttırmak ve bu kitlenin sağlayacağı dönüşümleri arttırmak için yeniden pazarlama kampanyaları ile bu hedef kitleye yeniden hitap edecek reklamlar oluşturmak.
 • Satışa doğrudan etki edecek reklamlar ile potansiyel müşterilere özel stratejiler üretmek.
 • Demografik ve ilgi alanları analiz verileri ile ürünleri kategorize ederek bu ilgili müşteri profiline özel customize edilmiş reklamlar ile yeniden ulaşmak.
 1. Shopping Reklam Kampanyaları
 • Bir eticaret sitesi için olmazsa olmaz trafik kanalı Shopping Reklam kampanyaları ile en doğru hedef kitlesine en doğru ürün ve ürün grubu ile ulaşıp, dönüşümleri arttırmak.
 • Mevcut Shopping Reklam kampanyalar için Hedef ROAS(Return on Ad Investment) teklif stratejisini ayarlayarak, harcanan maliyete oranla gelirleri %500+ üzerinde arttırmak.

Kampanya Yönetimi

Web siteniz için iyi optimize edilmiş hiyerarşik kampanya ve reklam grupları oluşturarak yüksek performanslı reklamlar ile doğru hedef kitleye doğru sonuçlar ile ulaşacağız. Her reklam grubu için anahtar kelime araştırması, anahtar kelime gruplandırma ve anahtar kelime hedefleme çalışmaları ile her kampanya için detaylı yapıda reklam grupları oluşturuyoruz. Mevcut kampanyalar ve reklam grupları düzeyinde mobil, desktop ve tablet cihazlarda tıklama başı maliyetleri optimize ederek daha yüksek tıklama ve dönüşümü hedefliyoruz.

Raporlama

Web siteniz için hazırlanan AdWords kampanyalarından elde edilen datanın detaylandırılıp anlanlı raporlar halinde size sunuyoruz.

Google AdWords Fiyatları
Oyla
Tarih: - 2 hafta önce - SEOReq

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir