Affiliate Network Nedir?

Reklamverenler ile satış yapmak isteyenleri ortak bir platformda buluşturan ağa verilen isimdir. Bir web sitesi sahibi yada fenomen, affilite ağı sayesinde şirketlerin ürünlerini satarak gelir elde edebilir. İki tarafta kar elde etmiş olur.

Optimizasyon Nedir?

Optimizasyon en iyi yani optimum olan demektir. Planlamada sistem kaynakları en iyi şekilde kullanılacak şekilde ayarlanır. Limitler kısıtlanıp, arttırılabilir. Bu bağlamda uygulanan optimizasyon kurumların cirolarını, karlarını, maliyetlerini, cezai durumlarını değiştirebilir.

Optimizasyonun amacı kar sağlamak olmalıdır. Tabiki bu işlemleri yaparken belirli dış giderler de olacaktır. Operasyon tarafında geliştirilen farklı optimizasyon teknikleri yer almaktadır.

Optimizasyon Nasıl Yapılır?

  • Sezgisel Algoritmalar (Huristics)
  • Benzetim ile Senaryo Analizi  (Meta-hueristics)
  • Matematik Programlama (Mathematical Programming)
  • Metasezgisel Algoritmalar (Meta-hueristics)
  • Doğrusal Programlama (Linear Programming)
  • Doğrusal Olmayan Programlama (Nonlinear Programming)

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?
Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonu olan Search Engine Optimization organik arama sonuçlarında sitelerin sıralanması sağlayan algoritmaların tamamına verilen isimdir. SEO uyumu olmayan web siteleri arama sonuçlarında üst taraflarda yer alamaz. Google başta olmak üzere tüm arama motorları, web sitelerinin SEO uyumlu olmasını beklemektedir.

Subdomain Nedir? Nasıl Oluşturulur?

Subdomainler alt alan adı olarak adlandırılabilir. Bir alan adına bağlanır ve hosting içerisinde herhangi bir klasöre direk bağlantı sağlar. Ayrıca ona özel FTP hesabı açılabilir.

Subdomain

Bir domainin altında tanımlanan ve her birinden farksız alan adlarıdır. En yaygın kullanılan subdomainlerden biri “blog” dur. Örnek vermek gerekirse m.seoreq.com ve blog.seoreq.com birer subdomainlerdir.
Cpanel’de Alt Etki Alanları olarak oluşturulabilir. Plesk paneldeki ismi ise Alt Alan Adı’dır.

DNS Nedir? Nasıl Değiştirilir? Önbelleği Nasıl Temizlenir?

DNS Nedir?
Domain Name System olarak adlandırılan sistem web sitelerin ip adreslerinden değil de direk site adresleriyle ulaşmamızı sağlar.
Örnek vermek gerekirse Dns olmasaydı Google.com.tr yerine 172.217.6.227 ip adresiyle ulaşmak zorunda kalırdık.

DNS Nasıl Çalışır?

DNS Nasıl Değiştirilir?
Windows için işlem listesi; Denetim masası açılır, ağ durumu ve görevler görüntülenir. Sol tarafta yer alan bağdaştırıcı ayarlarını değiştir bölümüne tıklayın.
Yerel Ağ Bağlantısı veya Wi-Fi Ethernet bağdaştırıcısını seçmelisiniz. Hangisi aktifse yeşil yanacaktır.
Özellikler düğmesine tıklayın ve İnternet Protokolü Sürüm 4’ü seçin. Dns adreslerinin girişini yapın.
Her cihaz için DNS değiştirme işlemi farklı olduğu için her cihaz için ayrı bir Google araması yapmak isteyebilirsiniz.

Google Dns : 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 şeklindedir.
Opendns: 208.67.222.222 ve 208.67.220.220’dir.

DNS Önbelliği Nasıl Temizlenir?
Bazen domainlerin DNS yönlenmesi uzun sürebiliyor, yeni dnsler almak ve tüm önbelleği temizlemenin ise en sağlam yolu aşağıdaki gibidir.

Bilgisayarda Başlat, Çalıştır yolunu izleyerek cmd yazılır ve tamam butonuna basılır.

CMD DNS
Karşınıza gelen dos ekranına aşağıdaki komutları yazın.

DNS Değiştirme - Dos
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
exit

Ankara Dijital Reklam Ajansları

Dijital Reklam Ajansları

1. ArtArda

Müşterilerin pazarlamak istediği ürün ya da hizmetler için yıllar sonucu elde edilmiş tecrübesini kullanan ArtArda dijital reklam ajansı, iletişim tasarımını kusursuz şekilde yaparak, firmanın ürün ya da hizmetini kar maksimizasyonu sağlayacak şekilde yapmasını sağlar. Tecrübeleri sonucu kitleler üzerinden elde ettiği doneleri tüm işlerine yansıtarak tek atışta en doğru seçimi yapmak ve bunu yaparken de yaratıcılığını kullanmak temel amacıdır.

Artık Google’dan iş bulabileceksiniz!

Yeni bir iş aramak, çoğu zaman sanılandan daha sancılı bir süreç olarak yüzbinlerce insanın kabusu haline gelmiş durumda. Aylar boyunca çeşitli iş ilanı sitelerine giren, bulduğu her boş pozisyona başvuran ve bunun karşılığında kibar bir “Teşekkürler, ilgilenmiyoruz” cevabı dahi alamayanların sayısı her geçen gün artıyor.