Doğal Backlink

SEO çalışması yaparken herkesin aklındaki sorulardan biridir backlink nasıl olmalıdır? Satın mı almalıyız yoksa doğal backlinkler mi kazanmalıyız?

Son zamanlarda özellikle backlink paketleri bir çok web sitesini cezaya soktu. Günümüzde en etkili backlink doğallıkla yapılandır. Artık daya edu.tr linki ilk sıraya gel devri kapanalı yıllar oluyor. Bu tarz spam işlemlerden uzaklaşın.

Footer Backlink

Footer link paylaşımı bilindiğinini aksine Google tarafından yasak değil. Satın alım yapmak yasak. Yani eğer amacınız gerçekten sitenizin reklamını yapmaksa yada müşterilerinize diğer hizmetlerinizi de duyurmaksa bu bakımda footer backlinkin zararı yok. Lakin footer’dan ne kadar trafik alınır tartışmamız gereken konu bu. Bize sorarsanız böyle bir durumda sidebar’a banner almak en iyisi. Link yapısı da rel=”nofollow noopenertarget=”_blank” şeklinde olursa tadından yenmez.

Tanıtım Yazıları

Son dönemlerde bir çok haber sitesinden yapılan tanıtım yazısı satışları Google’ın da dikkatini çekmiş olacak ki bu durum yasaklandı.
https://webmaster-tr.googleblog.com/2018/01/tantm-yazlar-ve-sponsorlu-icerikler-ile.html adresinde görebileceğiniz üzere yasak sadece tanıtım yazıları için geçerli.

Doğal Backlink Kaynakları

Twitter
Wikipedia
Ekşi Sözlük
Facebook
Google Plus
YouTube
Blogger
Medium
Crunchbase

gibi çoğaltılabilir. Bu siteler arasındaki bağ: Sosyal oluşudur, yani paylaşımlar insanlar tarafından yapılır. Bu mecralarda eğer bot kullanacak olursanız bu durumda yine backlink doğallığını kaybedecektir. İnsanlar için paylaşım yapın, botlar için botlarla değil. Bu bir intikam değil..

Doğal Backlink
5 (100%) 1 oy
Tarih: - 2 ay önce - SEOReq

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir