SEO – SEM Ajansları İstanbul

0

Arama motoru optimizasyonu için SEO danışmanlığı hizmeti veren ve SEM için Google AdWords, Bing Ads, Yandex Direct ile reklam yapan en iyi dijital pazarlama ajanslarının listesi. Arama motoru optimizasyonu alanında çalışan firmalar aşağıdaki gibidir.
Okumaya devam et

Progressive Web Apps (PWA) Nedir? Özellikleri Nelerdir?

0

PWA Nedir?

Progressive Web App ( PWA ): Web sitelerinin kullanıcı deneyimini mobil uygulama seviyesine getirilmesine verilen isimdir.  Kısacası PWA ile tasarlanmış Mobil sitelerde, mobil uygulama kullanıyormuşsunuz gibi bir deneyim yaşarsınız. Sitenizin bilgilerinin kullanıcının makinasına kaydeder. Bu bilgileri sadece ihtiyaç duyulduğunda güncelleyerek daha hızlı ve sorunsuz bir görünüm elde edersiniz. Okumaya devam et

Google Adwords için anahtar kelime oluşturma önerileri

0

Anahtar kelimelerinizin; Sitenizde yer alan içeriklerle ve kampanyanızın içeriğiyle alakalı olması gerektiğini unutmayın. Aksi taktirde boş tıklamalar, düşük kalite puanları, masraflardan başka bir şey elde edemezsiniz. İşletmenize dışarıdan bakmayı öğrenin. Kendinizi müşteri gibi düşünebilirsiniz. Sitenizin kategorisine uygun kelime veya terimler düşünün. Ulaşmak istediğiniz hedeflere bu kelimelerle ulaşacağınızı bilin. Yatırımınızın karşılığını en iyi şekilde almak için doğrudan satışınızla yada içeriğinizle alakalı kelimeler seçin. Bu noktada tıkandığınız zaman “Adwords Kelime Planlayıcı” ile yardım alabilirsiniz.

Anahtar kelime optimizasyonu teknikleri
Sıralı yada tam eşleme kullanmanızı öneririz.
İşletmeniz ile olmayan anahtar kelimeler için negatif anahtar kelimeler ekleyin.
Anahtar kelimeleriniz reklam metninizin içinde geçsin.
Web sitenizde yada reklamınızın açılış sayfasında bu kelimeler ve türevleri bulunsun.

Google AdWords Optimizasyonu

Dijital pazarlamada tasarımın önemi

0

Web sitenize alıcı gözüyle baktığınız zaman, kendi siteniz olduğunu göz önünde bulundurmadan gerçekten tatmin oluyor musunuz? Evet bütün mesele bu. Sitenize alışveriş ya da hizmetleriniz hakkında bilgi almaya giren her kullanıcı web sitenizi beğenmeli ve güvenmelidir. Sadece kullanıcı memnuniyetinden ziyade arama motorları da kolay okuyabilmeli ve tatmin olmalıdır. Aksi taktirde dijital sektörde tutunmanız çok zor olacak. Rakiplerinizden üstün olmanız, kusursuz açılan mobil sayfalar, özellikle son günlerde adını sıkça duyacağımız AMP kullanımı olmadan bu iş gerçekten zor. Kurumunuzun kimliğini yansıtacak bu tasarıma 100 TL verip öğrenciye yaptırmanız size daha pahalıya mal olacağını unutmayın. Aynı şekilde SEO için heading kullanımı, css sprite tekniği ile birleştirilmiş görseller, karmaşık olmayan bir tasarım, responsive sayfa yapısı kullanılmalıdır. Bu öneriler Google başta olmak üzere Yandex, Bing gibi arama motorlarında bir adım öne çıkmanızı sağlar. Arama motorları sıra belirlerken kullanıcıyı en memnun eden en doğru içeriği vermeyi hedefler. Kullanıcıların aradıkları içeriğe doğru ve tam şekilde ulaşabilmesi önemlidir. Yönlendirme sayfalar gibi spam teknikleri sitenizi yukarı çıkartmayacaktır. İstikrarlı bir estetik anlayışı, basit kullanılabilir yapılar çok önemlidir.

Dijtal pazarlamada tasarımın önemi

Sonuç olarak dijital pazarlama yapacaksanız tasarım işinizi profesyonel ellere bırakmanız ve amatör davranmamanız gereken en önemli konulardan biridir.

 

SEM Nedir?

0

SEM ingilizce adıyla (Search Engine Marketing) Türkçe adı ise arama motoru pazarlamasıdır. Öncelikli amaç ilk sayfaya yada sıralara çıkmaktır. Web’de kolayca bulunabilen web siteleri daha çok iş yapar ve daha çok trafik alır. Bu yüzden web operasyonlarının tamamında SEM çalışması yapılmalıdır. Dijital pazarlamanın temel taşıdır. Bu çalışmalarının tamamı internet üzerinden yapılır. Öncelikle titizlikle anahtar kelime tespitleri yapılmadı, yüksek dönüş kazandırabilecek şekilde optimize edilmelidir. Bu optimizeler Google AdWords ve seo optimizasyonunu içermelidir. Günümüzün en önemli pazarlama stratejilerinden biridir. Reklamınız sadece müşteri aday adaylarınıza gösterilir.
Sem Nedir?

Google Adwords Eğitimi

0

Google Adwords Eğitimi

Dünyanın en popüler arama motoru olan Google, iş sahipleri için de son derece önemli bir potansiyel müşteri kaynağıdır. Bu kaynaktan müşteri kazanmanın birçok farklı yolu mevcuttur. Bunlardan birisi de Adwords yöntemidir. Başarılı bir Google Adwords kullanımıyla web sitenizin trafiğini kat kat arttırabilirsiniz. Okumaya devam et