Açılış Sayfası (Landing Page) Optimizasyonu

0

Açılış Sayfası

Açılış Sayfası Nedir?

Web sitelerine reklamlar veya yönlendirmeler vasıtasıyla gelen ziyaretçilerin gördüğü sayfadır. Landing Page olarak da adlandırılabilir. Ziyaretçilerin gördüğü ilk sayfa olup, satışa dönebileceği için iyi optimize edilmelidir. Okumaya devam et

Mobil SEO Rehberi (Nedir? ve Nasıl Yapılır?)

0

Her an daha da artış gösteren mobil cihazlar artık web sitelerine masaüstünden daha fazla trafik göndermeye başladı. Bu sebeple Google Algoritmalarının mobil web sitelerine tam uyumlu sitelere verdiği kalite puanları arttı. Biz de bu içeriğimizde Mobil SEO için yapılması gereken en önemli maddeleri paylaşıyoruz. Okumaya devam et

SEO – SEM Ajansları İstanbul

0

Arama motoru optimizasyonu için SEO danışmanlığı hizmeti veren ve SEM için Google AdWords, Bing Ads, Yandex Direct ile reklam yapan en iyi dijital pazarlama ajanslarının listesi. Arama motoru optimizasyonu alanında çalışan firmalar aşağıdaki gibidir.
Okumaya devam et

SEO Hosting Nedir

0

Herkes tarafından kabul edilen bir gerçektir ki günümüzde google, yahoo, bing, yandex, ecosia gibi arama motorları web sitelerinin en büyük trafik kaynağı olarak belirtebiliriz. Peki nedir bu seo hosting? Günümüzde host firmaları site sahiplerine genelde shared hosting yani paylaşımlı hosting satmaktadır. Bu da; bir sunucu üzerinde birden fazla sitenin barınması anlamına geliyor. Tabi bu nedenden dolayı diğer sitelerdeki ip spamleri, saldırılar vb. olaylar sizin sitenizin seo çalışmalarını olumsuz yönde etkilenebilmesi (Kanıtlanmış Değil) gibi sebeplerden dolayı bazı seo uzmanlarını ve web sitesi sahipleri seo hostinge yöneliyor.

SEO hosting’deki IP’ler Class C IP olarak tanıtılmaktadır. Class C IP’nin yapısı sunucu üzerindeki bütün sitelerin IP’lerini C sınıfı ip adresi nitelendirerek her hostu ayrı bir IP ile nitelendirmektedir. Seo Hosting’de A, B, C, D, E olmak üzere toplamda 5 sınır IP sistemi mevcuttur. Bunların arasında A sınıfı IP’leme sistemi en kaliteli sistemdir. B sınıfı IP ise zor bulunan bir IP çeşididir ve bulunsa bile oldukça pahalı fiyatı vardır.

SEO Soru Cevapları

0

Bilmeyen birisi SEO’ya nasıl başlamalıdır ?
Kesinlikle spam tekniklerden vazgeçilmelidir. İşten gerçekten anlayan bir uzmandan yada ajanstan ilk raporu istemelidir. Analizde ne gibi eksiklikler SEO tarafında sorunlara işaret ediyor bunu iyice okumalı. Bol makale okuyup, öğrendiğiniz teknikleri uygulayın.

Türkiye’de olmayan bir konuyu ilk ben ekliyorum 2 3 gün sonra o konuda beni Google’da geçiyorlar ?

O konuyu ilk siz eklediğinize göre özgün oldmalısınız. Sizi geçmelerinin sebebi: Google sadece ilk yapana değil, aynı zamanda önerdiği teknikleri uygulayan sitelere önem veriyor. Eğer olay ilk yapan olsaydı, sonsuza dek  ( yeni bir şey icat olmadığı sürece ) herhangi bir kelimede sıralamaya girmek imkânsız olurdu. Alt konularınızı yukarı çıkartmak için önereceklerim: Eğer kayda değer ve sitenize yararlı olacak bir konu ise, alakalı sitelerde yayınlamaya çalışın, sosyal mecralarda paylaşın ve önerileri dikkate alın.

Satın alınan sitelerde nasıl bir mantık uygulanmalı?

Satın aldığınız sitenin iç SEO yapısını bozmamanız gerekiyor. Sitenin düzeni ne ise aynı şekilde devam etmesi gerek. Örneğin site, siz almadan önce günlük güncelleniyorsa siz satın aldıktan sonrada günlük güncellenmesi, keywords, description, title ve diğer metaların değişmemesi gerek. İyileştirmeye gidilmesi için kesinlikle profesyonel destek gerek.

Sunucu değişimi yapılan sitelerde neler yapılmalı ?

Cevap bir üst sorudaki gibidir. Hit kaybı ve sıralama kaybı olmaması için yayın hayatına hemen devam etmelidir.
Okumaya devam et

Google AdWords mü SEO mu ?

0

AdWords mü SEO mu?
SEO ve AdWords arasında kıyaslama yapmak pek mümkün görünmüyor. SEM yani arama motoru pazarlamacılığının en önemli iki alanıdır. İki tarafın da aynı hızla yükselmesi ve optimize edilmesi gerek. Zorluk anlamında sıralarsak SEO daha zor bir işlemdir. AdWords’de 15 dakikada reklamlar yayınlanabilir. Ama iç optimizasyonu iyi olmayan bir site Google AdWords’de kalite puanlarına takılacaktır. SEO yaparak Google AdWords’de sitenizi kolayca yayınlayabilir ve hedef kitlenize çeşitli spesifik özellikler tanımlayabilerek ulaşabilirsiniz. Saat, gün, yer, dil, yaş, cinsiyet gibi özelleştirmeler vardır. SEO’nun maliyeti ile Adwords’ün maliyetini kıyaslayacak olursak SEO’nun maliyeti daha düşüktür.
Okumaya devam et

Web Siteleri İçin SEO Analiz Araçları

1

SEO Analiz; Web sitenizin arama motoru optimizasyonunu içeren bir site raporudur. Analizde SEO hataları da yer alır. Site içi (ON Page) ve site dışı (Off Page) olarak webmasterlar kullanabilir.
Araçlardaki düzenlemeleri yapmak Google, Bing, Yandex, Ecosia gibi arama motorlarında üst sıralarda yer almak için son derece önemlidir.
Raporları yorumlatmak için bizlere ulaşabilirsiniz. Okumaya devam et

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal SEO Danışmanı SemReqSon dönemlerde SEO’nun yüksek müşteri dönüşüm oranı, şirketlerin dikkatini çekmektedir. Arama motorlarına uyumlu web siteleri, organik sonuçlarda yukarılarda çıkar. SEO danışmanlığı ülkemizde ve dünyada değerli bir iştir. Seo danışmanının asıl amacı User Growth yani Kullanıcı sayısıdır. Sitenizdeki ziyaretçi sayılarını, ziyaret sürelerini ve dönüşümleri arttırmayı hedefler. Kurumsal SEO ajanslar listesini de inceleyebilirsiniz.

En iyi dijital pazarlama stratejilerinden olan SEO her geçen gün önemini arttırmaktadır. Web sitelerinin düzenli olarak backlinkleri kontrol edilmeli, optimizasyon süreçleri yönetilmeli ve algoritma takibi yapılmalıdır.

SEO çalışmalarında ilk sıra garantisi verenlere itimat etmeyiniz. Bu iş kısa vadede bir yatırım için uygun değildir. Bu sebeple Kurumsal SEO Danışmanları ile çalışmanızı öneririz. SemReq olarak geniş SEO Uzmanı kadrosuyla sizlere hizmet veriyoruz. Okumaya devam et