İnternetten İçerik Kaldırma

İçerik Kaldırma Görsel

İnternet Sitelerinden İçerik Çıkartma
5651 sayılı yasayı dayanağı altına alan çözümler sayesinde internet ortamında yayımlanan her türlü onur kırıcı, PR zedeleyici içeriğe karşı hukukun getirdiği ölçüler çerçevesinde madur olan tarafın belirli sayfalara ve içeriklere müdahale etme ve sildirme şansı bulunur. Bu çözümler genelde içerik kaldırma, cevap hakkı ve düzeltme metni yayımlatma şeklinde özetlenebilir. Bu üç yöntemin işe yaramadığı durumlarda ise mahkeme kararı neticesinde ilgili içeriğe veya sayfaya erişim engeli getirilebilir.

Google Maps’e Yer Ekleme

Google My Business'a Kayıt
Google My Business sayfası üzerinden Google Haritalar hizmeti üzerinde işletmenizi, işletmenizin yerini ve imkanlarını belirterek sizi arayan potansiyel müşterilerin tam bilgi ile sizi ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Google My Business hizmeti tamamen ücretsizdir ve isteyen her işletme tarafından kullanılabilir.

Google RankBrain Nedir?

RankBrain - Google Yapay Zeka

Rank Brain kısaca arama sonuçlarını kullanıcılar açısından düzenleyen yapay zeka olarak tanımlanabilir. Rank Brain’in bu kadar önemli olmasının sebebi ise Google’ın basın bülteniyle duyurduğuna göre sıralamalar belirlenirken en önemli üçüncü faktör olarak belirlenmesiydi. Google’ın arama sonuçlarını listelerken başvurduğu bu yapay zeka sistemi kendi kendine makine öğrenmesi yapabilmesinden dolayı SEO uzmanları açısından önem kazanmaktadır.

SEO Raporu Nasıl Hazırlanır?

SEO hizmeti sunduğunuz müşterilere onların anlayabileceği ve yorumlayabileceği raporlar sunmak zor bir iş olarak görünebilir. Her müşterinin SEO çalışması yaparken amaçları ve rapora yönelik beklentileri farklı olduğundan dolayı bunların karşılanması da SEO uzmanını zorlayabilir. SEO raporlarının müşterilere ulaştırılması mecburidir. Yaptığınız çalışmalardan ve sonuçlarından müşterilerinizin haberinin olması çalışma disiplininizin anlaşılması için elzemdir. Bu mecburiyeti karşılamak için gereken 7 temel kuralı sizlere sunuyoruz.

Youtube Üzerinden Reklam Yapmak

Dünyanın en büyük video paylaşım alanı olan Youtube, Google’dan sonra en büyük arama motoru unvanını da elinde tutmaktadır. Milyarlarca insanın günlük olarak ziyaret ettiği ve uzun süreler geçirdiği Youtube, görsel içeriklerin tüketiminin kolaylığı sayesinde reklam verenlerin de ilk tercihlerinden birisi olmaktadır. Oluşturduğu reklam pazarı sayesinde televizyon reklamlarından daha büyük bütçelerle uğraşan Youtube sayesinde reklam vermenin maliyeti de minimize edilmiş durumdadır.

YouTube Reklamcılığı

Uluslararası SEO

Uluslararası SEO
Yerel pazarın imkanlarını sonuna kadar kullanan firmalar, kâr etmek ve diğer çeşitli amaçlarla sonraki adım olarak uluslararası pazara odaklanmakta ve SEO yöntemlerini de uluslararası piyasaya entegre etmektedirler. Uluslararası alanda faaliyet gösteren web siteleri için SEO teknikleri yerel pazara göre biraz farklılaşmaktadır. İki pazar için de temel noktayı kullanıcı memnuniyeti oluşturduğundan dolayı teknikler bu merkez üzerinden belirlenmekte ve uygulanmaktadır.